אודות

יוליה רוטנברגגלידה באר-שבע נוסדה לפני כ-60 שנה על ידי יוליה רוטנברג, שהפכה לאגדה בחייה וכונתה בפי כל “סבתא”.סבתא הגיעה לבירת הנגב כשברשותה 2 מכונות לייצור גלידה. בית ישן במרכז העיר העתיקה הוסב למפעל קטן לגלידה ולחנות, אשר הייתה מוכרת מדי יום את תוצרתו של המפעלון. למעשה הסניף ברחוב הדסה מה שאנו מכנים "סניף העיר" פועל באותה מתכונת עד היום הזה.

מאז 1950סבתא שהחלה דרכה בתקופת הצנע של שנות ה-50, הילכה קסמים על התושבים כאשר יכלה להציע להם גלידה משמנת אמיתית, מוצר נדיר ביותר באותם ימים. הגלידרייה הציעה כ-5 טעמים בסיסיים וגם זה היה מעבר למצופה באותה התקופה. ככל שחלפו השנים עוד ועוד מוצרי גלם הפכו זמינים וסבתא הפליאה לרקוח טעמי גלידה משובחים ומשובבי נפש. האגוזים, הפיסטוקים, השוקולדים, מבחר הפירות, כל אלו היוו קרקע פורייה ליצירת מגוון טעמים רחב ומקסים. מכל קצוות הארץ הגיעו שומעי דבר לראות ולטעום את מבחר הטעמים. סבתא מעולם לא זנחה את שיטת הייצור הביתית והמסורתית, גם כאשר תחום המזון השתכלל והציע מגוון רחב של תחליפי מזון, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח.

בגלידה באר-שבע נשארנו נאמנים באופן שאינו משתמע לשתי פנים לשיטת הייצור המסורתית אותה הנחילה סבתא לדורות הבאים אחריה.

סבתא יוליה עלתה לישראל ב-1950 עם שתי מכונות גלידה של פעם, ומיד נסעה לבאר שבע. "בנגב חם ויבש, זה בדיוק המקום לעשות גלידה!"סבתא השאירה רושם רב ודמותה חקוקה בלב רבים עד היום. היא נהגה לפקוד את חנותה שבעיר מדי יום משעות הפתיחה בבוקר ועד סגירתה עם לילה. היא ניצחה על ייצור הגלידה ועל המכירות בעין בוחנת והעמידה סטנדרטים גבוהים בשני התחומים גם יחד. סבתא כונתה כך כי האריכה ימים ועבדה יום יום ללא לאות עד שמלאו לה 93 שנה.

כיום הנכד, עודד בר, ממשיך את המסורת של הכנת גלידה ביתית, טבעית, טרייה, כזאת שכל מי שטועם מתמכר אליה.

הגלידה שלנו עשויה מחלב מלא טרי, חומרי גלם איכותיים ופירות ישראליים. היא נקיה ממשמרים, מייצבים או צבעים.

מיוצר במקוםבימים אלה חונכת רשת גלידה באר שבע קונספט חדש לחווית גלידה: סניף המפעל השכונתי. בהתאם לקונספט זה נבנים מודלים מוקטנים של הסניף ההיסטורי שבעיר העתיקה בבאר-שבע במקומות נוספים ברחבי הארץ. בסניפים אלו הגלידה מיוצרת במקום, במטבח פתוח, לעיני הלקוחות על ידי ICE MAN . בעתיד הקרוב, יפתחו מספר סניפים נוספים באותה מתכונת שיעברו גם תהליך של מיתוג מחדש.

כל הסניפים מתאפיינים בעיצוב מוקפד. האלמנטים העיצוביים מזכירים מראה של מפעל: צבעי קרטון, בטון חשוף וברזל, והם צבועים בצבעי המותג (צהוב, אדום,תכלת, ירוק) שמשווים לסניף שמחת חיים, רעננות ושובבות.

קר...!גלידה באר שבע היא הראשונה בישראל שרכשה מקררי תצוגה מהדור החדש, שהגלידה נשמרת בהם במיכלים סגורים ואטומים שיתרונם בכך שהם יכולים לשמר את הגלידה בטמפרטורה אופטימאלית המבטיחה מרקם נעים לחיך.

גלידה באר-שבע מובילה בסקרי דעת קהל מבחינת איכות הגלידה וטעמה, ועל כן אנו מודים לכם לקוחותינו הנאמנים על שאתם עוזרים לנו מזה שנים רבות לשמר את המסורת המשפחתית שלנו בכבוד ובאהבה.